Dolandırıcı Yusuf Kısa yargılanacak

yusu kısa dolandırıcılıkdan yargılanacak

GifaHolding sahibi Yusuf Kısa pek çok firmayı kredi vereceği vaadi ile dolandırıyor. En son Bursa’da kurulan Hattat Otomotiv’i dolandıran kısa hakkında dava süreci başlatıldı. Dava süreci ile ilgili KKTC Dışişleri Bakanlığı ile iletişime geçildi. Konu ile ilgili bazı hassas bilgiler elde edilmeye çalışıldı. Dava sürecinin hızlı ilerleyebilmesi adına KKTC dış işleri bakanlığı ile Türkiye ilgili mercileri arasında bilgi alışverişi yapıldığı belirtildi. Bunun yanında alınan bilgilere göre KKTC polis genel müdürlüğü olası tehlike ya da kaçış işlemlerine karşın önlemler aldığını ve konu ile ilgili KKTC Başbakanlık makamının bilgilendirildiği aktarıldı. Bazı konularda bilgi alışverişinde bulunabilmek için ayrıca KKTC Mali Şube ile de irtibata geçileceği bilgisi ulaştı. İlgili firma vekilleri KKTC’de görülecek olan bu dava hakkında işlemlerin en hızlı şekilde aksiyon alması için KKTC Başsavcılığı’ndan da ricalarda bulunulduğunu aktardı.

Tehdit Ediliyorlar

Hattat Otomotiv’in firma vekili dava süreci ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Vekil kara para aklama, teröre destek suçlarından da davalı bulunan GifaHolding’e dava açtıklarını ve bu davanın hızlı ilerlemesi için ellerinden geleni yapacaklarını iletti. Ancak dava süreci içinde Yusuf kısa’nın bazı medya organları aracılığı ile Hattat Otomotiv’i karalayıcı haberler yaptığının da altını çizdi. Bu haberler ile de kalmayan kısa, Kıbrıslı bazı mafyalar ile Hattat Otomotiv’in tehdit edildiğini de iletti. Bu konu ile ilgili çok öfkeli olduklarını ileten firma vekili, ilgili aksiyonların tehdit konusunda da alınacağının altını çizdi.

Başka Mağdurların Olmaması İçin Çabalıyorlar

Hattat Otomotiv firma yetkilileri GifaHolding’e açtıkları davanın sonuna kadar arkasında duracaklarını iletti. Ayrıca Kıbrıs volkan gazetesi haricindeki bütün basın yayın organlarının bu dolandırıcılık işlemine sessiz kalmalarını da anlamadıklarını beyan etti. Ancak firma avukatları bu olayın ardını araştıracaklarını ve başka mağdurların olmasını engelleyeceklerini kesin bir dil ile söyledi. Ayrıca bu olayın kamuoyuna duyurulması konusunda internet ve basın yayın organları ile işbirliğinde olacaklarını da ifade etti.

İnternetten Önlem Alınacak

Firma yetkilileri GifaHolding’i öven ve güçlü bir yapılanma gibi gösteren web sitelerinin de kapatılması için harekete geçti. T.C. Erişim Sağlayıcılar Birliği’ne müracaat eden tekililer 5651 sayılı kanun kapsamında bu web sitelerinin Türkiye sınırları içinde faaliyet göstermesinin engelleneceği haberini verdi. www.gifaforex.com sitesi de GifaHolding’i önemli, güçlü ve dürüst bir yapılanma gibi göstermekteydi. Ancak firmanın girişimleri sonuç verdi bu site 24.03.2017 tarihinde Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu Denetleme Dairesi Başkanlığı’nın aldığı karar ile engellendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*