Polis Yusuf Kısa’yı torbaya koydu

yusuf kısa, yusuf kısa kimdir,

Gifa Holding sahibi Yusuf Kısa yalnızca firmaları hedef almıyor. Kredi temin edeceği vaadi ile kandırdığı kişileri de dolandırdığı ortaya çıktı. 50 Kıbrıs lirası toplayarak kredi vereceği vaadi ile kandırdığı onlarca insan Kısa hakkında suç duyurusunda bulundu. 2005 yılında güney Kıbrıs’ta yaşayan Yusuf Kısa polis tarafından bir gece baskına uğradı. Polisler evinden aldıkları Kısa’yı bir torbanın içinde Kıbrıs’a getirdi.

800 Kişiyi Dolandırdı

Yusuf kısa kredi vereceği vaadi ile tam 800 kişiyi dolandırdı. Her birinden 50 Kıbrıs lirası alan Kısa 40 bin Kıbrıs lirası ile Güney Kıbrıs’taki evinde yakalandı. Dolandırılan kişilerin şikayetleri üzerine harekete geçen Kıbrıs polisi Kısa’yı yaşadığı evden bir baskın ile aldı ve torbaya koyarak Kıbrıs’a getirdi. Olay çok geçmeden Kıbrıs postası isimli haber gazetesinde yer aldı. Bunun üzerine kısa yaşananları kabul ve itiraf yoluna gitti. Üzerinde yalnızca bir pantolon ve kafasında torba ile Kıbrıs’a getirildiğini beyan eden Kısa Lefkoşa Polisi Müdürü Pervin Gürler’in karşısına çıkartıldığını da itiraf etti.

Ruhsatlı Silah Bulundu

Yapılan soruşturmada Yusuf Kısa’nın üzerinde çıkan ruhsatlı tabanca da dikkat çekti. Çünkü Kısa’ya bu tabancayı temin eden Rum yönetimiydi. Ruhsatlı dahi olsa el konulan tabanca ile ilgili henüz Rum yönetiminden bir açıklama gelmiş değil. Ancak Kısa’nın bu yönetimden birileri ile işbirliğinde olma ihtimalinin de üzerinde duruluyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*